BENZERSİZ ALTYAPI FARKI YAŞAYIN

ALT YAPIMIZ ?

Tamamen kendi ekibimiz tarafından geliştirilen Kontrol Panel uygulamamız ile entegre çalışan sistemlerden oluşan Web Hosting hizmet yapımız tüm müşterilerimizin satın aldıkları bütün hizmetleri sadece kendi servislerini yürüten sunucular üzerinden sağlamak ve tek bir noktadan yönetmek üzerine kurulmuştur.

Benzersiz ?

Kontrol Panel sistemimiz şu anda 4 sunucudan oluşan Mail Server grubumuz, 3 sunucudan oluşan SQL Server grubumuz, 14 sunucudan oluşan Linux Web Hosting Server grubumuz ve 20 sunucudan oluşan Windows Web Hosting Server Grubumuzun tamamını tek bir noktadan yönetmektedir. 

Bu modelde bir müşterimiz bir e-mail hesabı yarattığı anda kontrol panel sistemimiz Mail Server grubumuza komut gönderecek ve işlemi gerçekleştirecektir. Bu model yatırım maliyetlerimizi çok yükseltmekte fakat servis kalitemizi en üst seviyeye çıkartmaktadır. Örnek olarak bir sunucumuzun arızalanması durumunda yedek sunucular devreye girecek ve müşterilerimizin çok düşük bir miktarında sorun yaşanarak en yüksek online değerlerine erişebilinecektir.

DELL PowerEdge 2950 III sunucularının yanı sıra 2008 yılı itibari ile OzBilgHosting DELL BLADE ve DELLEQUALLOGİC SAN disk sistemlerini donanım parkına katmıştır. Hosting servislerinin yanı sıra VPS, VDS gibi sanal sistemlerimiz fiziksel yedekleme + yazılımsal yönetim imkanları sayesinde en yüksek uptime kapasitesine ulaşmaktadır. 

OzBilgHosting hizmet sunduğu Hosting servislerinin tamamında RAID teknolojisini kullanarak hem performans hem de fiziksel güvenlik sağlamakta ve gereken performans taleplerinde bu yapı sayesinde yeni cihazları hiçbir hizmeti durdurmadan yükseltebilecektir.

Sunucularda INTEL Quadcore XEON Cpu ailesini tercih eden firmamız Hosting sistemleri için bu yazımızı hazırladığımız günlerde fiziksel yedekli 30 TB kapasitede servis vermektedir.


OzBilgHosting 2000 yılından bugüne Microsoft SPLA partner programı üyesidir. Sunduğu tüm Microsoft tabanlı Hosting servisleri için Windows 2003 Server ailesinin yanı sıra 2008 yılı itibari ile Windows 2008 Server ailesini aktif olarak kullanmaktadır. MSSQL ve Exchange Hosting gibi özel servisler için yetkin ekibi sayesinde OzBilgHosting sizlere tamamen lisanslı ve orijinal yazılım ailesi ile servis sunmaktadır. Microsoft servis grubumuz üzerinde ASP, ASP.NET yazılımlarına hizmet vermekteyiz.


Şirketimizin en büyük gücü Linux tabanındaki becerisi ve teknik kapasitesinden gelmektedir. Yaklaşık 12 yıllık bir Linux tecrübesi bulunan teknik kadromuz sizlere PHP-MYSQL uygulama geliştirme ortamını CENTOS Linux dağıtımı üzerinde sunmaktadır. Şirketimiz Linux Web Hosting konusunda Türkiye içerisindeki en güncel hizmet sunan, en sorunsuz servis veren firma pozisyonundadır.


E-mail sistemlerimiz Kurumsal Web Hosting servisimizin hayat kaynağı ve kalbidir. Günde 9 milyondan fazla postayı sonlandıran, 21 TB veri alanı kullanıma sahip e-mail hizmetlerinizde Linux QMAIL mail sistemimiz üzerinde, tamamen kendi ekibimiz tarafından düzenlenmiş SPAM ve ANTIVIRUS sistemleri ile hizmet sunmaktayız. 

OzBilgHosting sahip olduğu 2 farklı sistem odası içerisinde 5 adet fiziksel Türk Telekom hattı bulunmaktadır. Bu hatlardan 4 adet hat 1 Gbit kapasitesinde, 1 hat 28 Gbit kapasitesinde erişim kapasitesi sağlamaktadır. Bu kapasiteler ile Türk Telekom üzerinden internet hizmeti satın alan En büyük müşteri durumundayız. OzBilgHosting en gelişmiş network alt yapılarını kullanır. Bu yapıya uygun olarak Superonline ve Türkiye'nin ilk ve en büyük peering sistemi olan tr1 alt yapısına 2 adet 28 Gbit kapasite ile erişim imkanı bulunmaktadır. Toplam trafik kapasiteleri sayesinde OzBilgHosting Türkiye içerisindeki en büyük alt yapı sağlayıcı datacenter durumundadır.  

Tüm erişimler Juniper Router tabanında, Cisco Switch ortamında fiberoptik erişimler üzerinden gerçekleştirilmektedir.Datacenter'ımız ve erişim kapasitemiz hakkında bilgiler için Datacenter sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.
 

Tüm servislerimiz 7/24 görev yapan toplamda 12 kişilik bir destek ekibi tarafından izlenmekte, 4 kişilik uzman mühendis ekibimiz tarafından yönetilmektedir. Sorularınız telefon, e-mail veya ticket sistemimizden kabul edilir ve en kısa sürede bu ekiplerimiz tarafından sonuçlandırılır.
 

İzleme ve takip sistemlerimiz teknolojik olarak pek çok olasılığı izler ve yönetim işlemlerimizde en hızlı müdahale ve tespitleri yapmamıza olanak sağlar.

Veri Merkezimiz

ETBİS'e Kayıtlıdır.
Bilgi Teknolojileri Bakanlığı
BTK'dan Yetkiliyiz
Web barındırma ve bilgi teknolojileri alanında
yetkimiz bulunmaktadır.

Hakkımızda

Copyright © 2024 OzBilgHosting ® Türkiye’nin Hosting ve Domain Sağlayıcısı Tüm Telif Hakları Saklıdır.